Pereiti prie turinio
Viktigt att tänka på när man väljer espressobönor! - Barista och Espresso

Svarbu atsiminti, kai renkatės espreso puodelius!

Dabar jūs nusipirkote naują viso espreso pupelių maišelį ir galvojate, kaip jis skonis, arba galbūt ieškote naujų espreso pupelių savo espreso aparatui? Čia mes pasidalinsime keliais svarbiais aspektais, kuriuos reikėtų apsvarstyti renkantis espreso pupeles.

Rūpestingumo data

Labai svarbiausia informacija, kurią galite rasti kavos maišelyje, yra skrudinimo data. Priklausomai nuo skrudintuvo, skrudinimo data gali būti nurodyta šiek tiek skirtingose vietose ant maišelio, tačiau įsitikinkite, kad yra nurodyta skrudinimo data. Niekada NESIPIRKITE kavos, kuri neturi jokios skrudinimo datos. Sena kava yra labai sunkiai naudojama ir beveik Apie neįmanoma gauti gerų rezultatų. Todėl rekomenduojame pirkti kavą, kuri buvo skrudinta per pastarąsias dvi savaites.

Po pupelių skrudinimo jos pradės išskirti anglies dioksidą, kuris susidarė skrudinimo proceso metu ir yra pupelių ląstelių struktūroje. Anglies dioksido dujos lėtai išsiskiria su laiku, o procesas pagreitėja kontaktuojant su vandeniu ar deguonimi. Storas putos ant viršaus jūsų espresso taip pat vadinamas „Crema“ ir tai yra anglies dioksido, esančio espreso pupelėse, rezultatas, kuris suteikia malonų aromatą ir tekstūrą. Kuo senesnė kava, tuo mažiau crema ir todėl kava taps vandeningesnė ir skonis bus prastesnis. Todėl svarbu pirkti pupeles, kurios yra kuo šviežesnės.

Norėdami prailginti kavos galiojimo laiką, rekomenduojame laikyti kavą vėsioje ir sausoje vietoje kavos maišelyje arba deguonies nepralaidžiame inde.

Vien tai, kad kava pradeda senti, nereiškia, kad ji turi būti išmesta. Prieš nusprendžiant išmesti brangią kavą, pirmiausia galite pabandyti sumalti ją smulkiau, kad gautumėte daugiau iš kavos. Apie jei tai nepadeda, galite išbandyti kitą paruošimo metodą, kuris nėra toks paveiktas, kaip šviežia kava.

Skrudinimo profilis

Nėra nustatytos normos, kaip tamsiai ar šviesiai kava turi būti skrudinama. Tačiau skrudinimo lygis gali drastiškai pakeisti kavos pupelių tankį, kaip lengvai kava gali būti ekstrahuojama ir kaip turėtumėte pritaikyti savo paruošimą pagal pupelių savybes. Kuo ilgiau pupelės skrudinamos, tuo labiau jos praranda savo struktūrą ir tampa sausesnės, todėl gaunamas tamsesnis skrudinimo profilis. Jums, kurie ruošiate espresso, reikia susitelkti į šiuos aspektus: paruošimo temperatūra, malimo laipsnis, t.y. kaip smulkiai arba šiurkščiai malate savo pupeles, ir galiausiai santykis tarp vandens ir kavos.

Paruošimo receptas

Kadangi šviesiai skrudinta kava turi trumpesnį skrudinimo laiką, ji turi didesnį tankį ir todėl yra sunkiau ekstrahuoti visus aromatus, skonius ir tekstūrą iš kavos. Norėdami įveikti šias problemas, turite ruošti su aukštesnėmis paruošimo temperatūromis, smulkiau malti ir ilgesniais paruošimo laikais. Rekomenduojame pradėti nuo 1:2 iki 1:3 santykio tarp kavos ir vandens, paruošimo temperatūra nuo 93 iki 96 laipsnių su malimo laipsniu, leidžiančiu paruošti per 28–34 sekundes.

Vidutinės skrudinimo kavai galime rekomenduoti 1:1,5 iki 1:2,5 santykį, paruošimo temperatūrą apie 93 laipsnius ir malimo laipsnį, leidžiantį paruošti per 25–30 sekundžių.

Tamsiai skrudintai

Rekomenduojame pradėti su pupelėmis, laikantis santykio 1:1 iki 1:2, šiek tiek žemesnėje virimo temperatūroje, nuo 90,5 iki 93 laipsnių, su malimo laipsniu, kuris leidžia pasiekti virimo laiką nuo 25 iki 30 sekundžių. Tai, kad ant pakuotės parašyta "tamsi skrudinimas", nereiškia, kad gausite geriausią rezultatą, laikydamiesi taško ir atitikties mūsų rekomendacijoms, tačiau tai yra geras pradžios taškas eksperimentams, kad atrastumėte skaniausią rezultatą jūsų pupelėms.

Regionas ir aukštis

Dauguma kavos gauna pavadinimą iš regiono, iš kurio ji kilusi. Kavą atspindinčios skonio savybės taip pat bus susijusios su regionu, iš kurio ji gaunama. Paprastai kava kilusi iš trijų regionų: Centrinės ir Pietų Amerikos, Afrikos ir Pietryčių Azijos, kurie yra netoli pusiaujo. Kavos plantacijoms reikia derlingos ir turtingos dirvos, švelnių temperatūrų, dažnų lietų ir apsaugos nuo saulės bei didelio aukščio, kad galėtų augti.

Geriausios kavos pupelės auga tarp 600 ir 1850 metrų virš jūros lygio. Priežastis yra ta, kad kuo didesnis aukštis, tuo mažiau deguonies, kuris gali sulėtinti auginimo procesą. Kuo ilgesnis auginimo procesas, tuo daugiau kavos gali subręsti ir sukurti kompleksinius skonius. Kai skrudintojai nurodo pakuotėje aukštį, kuriame kava buvo auginama, tai rodo, kaip intensyvūs gali būti kavos skoniai.

Apie jei matote, kad skrudintojai rašo, jog pupelės turi šokolado, karamelės ir mėlynių natų, tai reiškia, kad tinkamai paruošus galite išgauti tokius skonius, nieko nepridėdami. Paruošti espresso ir pajusti šias specifines natas gali būti sunku ir reikalauja mokymosi. Jūs visada dirbate prieš natūralų kartumą ir rūgštingumą, kurie ateina su kava. Meno esmė yra rasti pusiausvyrą tarp kartumo ir rūgštingumo, kad išgautumėte geras natas iš kavos, laikydamiesi aukščiau pateiktų rekomendacijų ir eksperimentuodami.

Espresso mišinys ar vieno regiono kava?

Pasirinkdami kavą, patikrinkite Apie ar pakuotė yra espresso mišinys, ar vieno regiono. Vieno regiono kava reiškia, kad kava kilusi tik iš vienos ūkininkų. Espresso mišinys gali reikšti, kad tai yra mišinys iš įvairių ūkių ir regionų. Skrudintojai dažnai kuria mišinius, kad gautų geras ir subalansuotas espresso pupeles, ir tai yra geras pradžios taškas tiems, kurie yra nauji espresso ruošime! Espresso mišiniai dažniausiai yra lengviau paruošiami nei vieno regiono kava ir puikiai tinka su pienu, pavyzdžiui, latte ir cappuccino. Vieno regiono kava būtų labiau klasifikuojama kaip "kavos entuziastų" kava, kur norite iš tikrųjų mėgautis unikaliomis ir specifinėmis natomis bei skoniais, kuriuos gali pasiūlyti būtent tas ūkis, ir todėl rekomenduojama gerti grynoje espresso formoje arba kaip Americano.

Kavos perdirbimo procesas

Po to, kai kavos pupelės yra nuimamos, jas reikia apdoroti prieš gabenant į skrudinimo vietą. Kaip kavos pupelės yra apdorojamos, gali nulemti kavos skonį. Dažniausia apdorojimo proceso forma yra uogų džiovinta kava, dar vadinama natūralia metoda, taip pat plaunama kava. Kava iš pradžių yra vaisius. Kai uogos tampa raudonos, kartais geltonos arba geltonai raudonos, jos yra nuimamos, o viduje uogų yra pačios kavos pupelės. Natūralaus proceso metu kavos uogos saulėje džiovinamos kelias savaites, kol uogos visiškai išdžiūsta. Kava, kuri gauna šią apdorojimo formą, dažniausiai turi vaisiškiausius skonius ir dažniausiai auginama Afrikos regionuose. Plaunama kava yra dažniausia metodika, nes ji reikalauja mažiausiai darbo ir yra efektyvi bei greita. Plaunant uogas galite atskirti pupelę nuo uogų. Plaunama kava dažniausiai turi labiau apvalius ir subalansuotus skonius.

Santrauka

Kita kartą, kai galvosite apie naują kavos maišelį, būtinai pažvelkite, ką rašo skrudintojai, yra labai daug vertingos informacijos Apie apie skonius, skrudinimo datą, skrudinimo procesą, skrudinimo profilį ir dar daugiau. Suprasdami, ką reiškia skirtinga informacija ir kaip ją galima pritaikyti jūsų paruošimui, galite gauti vertingų rezultatų. Tikimės, kad šis straipsnis suteikė kažką, kas gali padėti jums paruošti dar geresnę kavą ateityje.  

Apie jei ieškote kažko naujo, galime rekomenduoti mūsų espreso pupeles mūsų svetainėje. Mes visada parduodame šviežiai skrudintas pupeles iš geriausių skrudintojų Švedijoje.

senesnis postas
Naujesni įrašai

Pirkinių krepšelis

Jūsų pirkinių krepšelis šiuo metu tuščias

Apsipirk dabar